Андріївські вечорниці!!!

“Гей, на наших вечорницях
Хто сумний – розвеселиться!”

З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.

Де панує неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня , де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.

Останні роки національний колорит все більше набуває популярності на святах – і це безперечно. Вся Європа захоплюється нашими неповторними стравами, традиціями, красою природи і дівочої вроди…

З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Вишнянській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів класний керівник 9 класу Грица Г.В. та педагог-організатор Овчарова М.В. разом з учнями 7-9 класів провели українські вечорниці
Це було свято народної мудрості та свято української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.

Веселі конкурси, чарівне ворожіння, смачна калита – все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички,пампушки та калита, які для учнів  приготували батьки.