«Завітайте у садибу Фредрів-Шептицьких»

Заледве не в кожному другому  селі  Західної  України  можна  відшукати  колишні  шляхетні  замки  і  палаци  з  парками  та  ставками, або  частіше  їхні  руїни  із  порослими  бур’янами  і  занедбаними  місцями  колишньої  шляхетної  розкоші. Багато кому відомі три замки так званої Золотої підкови на Львівщині (Олеський, Підгорецький і Золочівський), але мало хто знає про палац класика польської літератури графа Олександра Фредро у селі Вишня, внук якого Андрей Шептицький став митрополитом УГКЦ. Шептицький часто сюди навідувався в юності та полюбляв проводити час у маєтку. Й не дивно, навколишня природна ідилія та краса досі заворожують.

Тому,  учні 3   класу Вишнянської  ЗОШ   І-ІІ    ступенів  Городоцького  району  під  керівництвом  вчителя   Цигилик Л.Й.     взяли  участь   у   дослідницькому   конкурсі   з природознавства «Юний дослідник» і   представили  проект   «Стежками   нашого  дитинства». Завданням  проекту  стало привернення  уваги  громадськості  до  унікального  об’єкта   та  збереження   парку-садиби  Александра  Фредро, як державної  пам’ятки  садово-паркового  мистецтва  XVII століття.

Юні дослідники: Лучинін Олеся, Дячок Вероніка, Колодій Анастасія, Заяць Соломія  та  Чопко Олег   навели    цікаві  факти  з  життя  знаменитої  родини Фредрів-Шептицьких  та  ознайомили  з  рідкісною   рослинністю  дендропарку. Парк і досі дивує  дивовижним деревом із листям дуба і граба водночас, березою, яка  росте   корінням догори. А  ще – квітучим тюльпановим деревом,  цвітіння якого очікують щороку саме на уродини Александра Фредро, 20 червня .

Головною   метою роботи   учнів    було    вивчення та збереження   пам’ятки  історії, культури  і  природи  на території рідного краю.

Під  кінець  захисту  проекту третьокласники  запросили  журі  та  всіх  присутніх  у  залі  завітати   у  своє  мальовниче село  та   залишилися  задоволеними  від  того, що  зробили  добру  справу.  Вже  незабаром  учні почнуть  готуватися  до  нових  відкриттів…