«Рідна мова ─ нації основа»

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» – писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.

9 листопада у  Вишнянській  ЗОШ відбувся святковий захід приурочений Дню  української писемності та мови.

Вчитель Баляба С.В. та учні 3-го  класу підготували свято «Рідна мова ─ нації основа». Педагог намагалася поглибити знання учнів про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови, показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини.

Розпочалося свято «Молитвою до мови». Протягом заходу звучали уривки з віршів про мову, легенди про виникнення писемності, інсценізації, гуморески про культуру мовлення. Музика А. зіграла роль Української мови  і майстерно прочитала монолог.  Войціцький В., Воробець О., Кравець Д., зіграли роль старців і розповіли легенду. З гостями свята провели цікаву вікторину про рідну мову. Напередодні діти малювали малюнки про мову, писали вислови, які стали окрасою заходу.

«Кожна людина, яка поважає себе, країну, мову, не буде калічити своєї мови, бо вихована людина говорить грамотно і красиво навіть про найбуденніші речі, бо мова не ділиться на святкову і буденну»,─ зауважила на завершення вчитель.

Глядачі отримали гарний настрій. Учні дізналися багато цікавого.