По водицю до джерела Святої Варвари

Кожного  разу ,   мандруючи  стежинами рідного краю , ми   дізнаємось  щось   незвідане  та  загадкове   про  свій  рідний  край , про  свою  місцевість.

Так  було  і  цього разу. Погожого  осіннього   дня    учні  4 класу  Вишнянської  ЗОШ  І-ІІ  ст.   разом  зі  своєю  вчителькою  Цигилик О.Й. та бабусею  Колодій Насті  пані Галиною  вирушили   до  джерела   Святої  Варвари .  Шлях  до Святого місця  був  не близький .Треба  було  йти   через  ліс, долаючи   чималу  відстань. Та ні дітей , ні вчительку це не злякало .Адже охоронницею подорожі  була  сама  Свята Варвара,  заступниця  жінок  і  дітей.  Йдучи  до цілющого джерела,   діти  молились  за щастя  і  здоров’я   своїх  рідних, за мир  і  спокій  в Україні. А  ще  милувались  красою  осіннього   лісу, слухали , як під  ногами  шелестить  опале  листя,  як  похрускує  хмиз,  збирали  гриби .

Безмежна  радість  охопила дітей , коли  вони  недалеко  від  села  Побережне,   між  високими, стрункими  смерічками , у  мальовничому  куточку  лісу  побачили    каплицю  Святої Варвари,  поруч    якої  стояла  криниця  цілющого джерела.  Багато років з джерела  б’є цілюща, кришталево чиста,  свята вода, яка, за молитвами Святої  Великомучениці  Варвари, несе людям благодать та зцілення від недугів. І  влітку, і  взимку вода   завжди  однакової  температури.

Велике  враження  справила на  дітей  побачена у  капличці    безрука  фігура  Святої  Варвари    та   легенда   про  те,  як  рідний   батько  відрубав дочці  обидві  руки за  те,  що  вона  прийняла  Христову  Віру.

Місцеві жителі  вважають Святу Варвару  покровителькою дітей, любові і шлюбу.Тому молоді дівчата несуть Варварі  квіти і моляться за  свою долю. Діти  теж  попросили  заступництва у Святої Варвари   і  положили до її ніг  білі  хризантеми.

Напившись вдосталь благодатної  води ,  сповнені  неймовірних  вражень  та  радості  від  побаченого , ніхто й  не  помітив ,  як  швидко  вибрались  із  лісу  та  щасливо повернулись  до  своїх  домівок.

Не пошкодуйте свого часу, знайдіть в  собі  сили  відвідати  Святе  місце , і запевняємо  вас, враження  від побаченого  залишаться в вашому  серці  назавжди!